• Hyongovci tudi letos med športniki Celja

Hyongovci tudi letos med športniki Celja

Tekmovalci Športnega kluba Hyong so se tudi letos uvrstili med najboljše športnike Celja. Priznanja za svoj trud in dosežke so prejeli Izabela But, Alisa Kiker, Nejc Aristovnik in Jošt Hren ter glavni trener v klubu Uros Bernard. Izabela je bila v letu 2015 evropska prvakinja v taekwon-doju, Alisa tretja na evropskem prvenstvu v ekipnih borbah mladink v taekwondoju, Nejc in Jošt pa sta bila tretja na svetovnem pokalu v kickboxingu, vsak v svoji kategoriji. Uroš je bil poleg dela v klubu eden od trenerjev v državni reprezentanci tako v taekwon-doju kot v kickboxingu.

Mestna občina Celje je na podlagi glasovanj športnik klubov za športnika Celja za leto 2015 razglasila atleta Roberta Rennerja, za športnico Celja pa judoistko Tino Trstenjak. Druga sta bila judioista Roki Dragšič in Petra Nareks, tretja pa tekmovalec v jiu-jitsu Benjamin Lah in atletinja Martina Ratej. Najboljša ekipa pri moških so postali rokometaši RK Celje Pivovarna Laško, pri ženskah pa kegljačice Miroteksa Celje.