• Izabela But evropska prvakinja v taekwon-doju

Izabela But evropska prvakinja v taekwon-doju

Tekmovalka Športnega kluba Hyong Izabela But je na evropskem prventstvu v taekwon-doju po verziji ITF, ki je potekalo med 22. in 25. oktobrom v Motherwellu na Škotskem, osvojila zlato v borbah članic do 56 kg. Dobro so se odrezali tudi drugi reprezentanti, med njimi Alisa Kiker iz Hyonga, ki je z ekipo mladink v borbah osvojila bron.

Izabela je v prvem kolu premagala Belgijko Andreeo Musca, v drugem Škotinjo Samanthe Merritt, v polfinalu pa je ugnala Norvežanko Christine Hagatun. V finalu je bila boljša še od Poljakinje Anne Dabrowska. “Po dolgem času je prišla tako želena medalja. Pa še zlata,” je bil zadovoljen Izabelin klubski in reprezentančni trener Uroš Bernard. Izabela, ki je že bila dvakratna mladinska svetovna prvakinja, se je tako po nekajletnem premoru uspešno vrnila na tatami, po lanskem “tipanju” terena letos z evropskim naslovom.

Alisa je v svojem krstnem nastopu na evropskih prvenstvih odlično opravila svoje delo v ekipi mladink, ki so v borbah ugnale ekipo Nemčije, nato pa so v polfinalu izgubile proti Norvežankam. Te so osvojile srebro, potem ko so v finalu izgubile proti ekipi Poljske.

Alisa je nastopila tudi v posamični kategoriji, v borbah mladink do 50 kg, kjer je v prvem kolu proti Angležinji Izzy Brider tesno izgubila. Dobro borbo je prikazal tudi tretji reprezentant iz Hyonga, Nejc Aristovnik, ki je v prvem kolu borb mladincev do 56 kg izgubil v zadnjih trenutkih borbe z Jorgom Gubbelsom iz Nizozemske. Premagal je tudi svojega, precej težjega nasprotnika v ekipnih borbah, a ni mogel preprečiti poraza proti ekipi Nizozemcev.

Izabela je nastopila tudi v formah članic I. dan, kjer je v prvem kolu premagala Poljakinjo Katarzyno Ciezka, v drugem pa je izgubila proti Norvežanki Maji Sigerseth.

Slovenska reprezentanca je na prvenstvu, na katerem je nastopilo 520 tekmovalcev iz 23 držav, osvojila še eno zlato, tri srebrna in tri bronasta odličja: evropska prvakinja je postala še Urška Gazvoda v borbah mladink do 60 kg, na drugo stopničko so stopili Teja Toplak v borbah mladink do 65 kg, Urša Terdin v borbah članic do 75 kg, Peter Spasenič v borbah mladincev do 68 kg in Janin Žlunder v formah mladincev III. DAN, na tretjo pa Sven Hojs borbe mladinci -50kg, Domen Kugl v borbah članov od 63kg.