• Larisa EVROPSKA PRVAKINJA v kickboxingu, Maša in Nina srebrni

Larisa EVROPSKA PRVAKINJA v kickboxingu, Maša in Nina srebrni

Hyongovci smo dosegli nov odličen rezultat na največjih tekmovanjih – na mladinskem evropskem prvenstvu v kickboxingu zveze WAKO, ki je potekalo od 23. avgusta do 1. septembra v Györu na Madžarskem, je Larisa Žagar Slemenšek osvojila zlato odličje. Maša Kenjalo in Nina Kitek sta bili srebrni.

Larisa je bila najboljša pri mladinkah light kontakt do 60 kg. Najprej je bila boljša od Italijanke Francesce Oliveria, nato je premagala Španko Luno del Alba Vigo Velez, v finalu pa je ugnala še Nemko Nino Leitbacher. Larisina sestra dvojčica Alisa je v isti kategoriji najprej premagala Madžarko Kingo Kolozsvari, nato pa je zaradi poškodbe končala tekmovanje.

Maša je pri mladinkah nad 65 kg najprej premagala Irko Ruth Conlon, nato Grkinjo Athino Lydio Chatzigeorgiou, v finalu pa je izgubila proti Italijanki Svevi Scandurra.

Nina je v light kontaktu pri starejših kadetinjah do 55 kg najprej ugnala Slovakinjo Miroslavo Potočka, nato Italijanko Dalilo Maccarone in v polfinalu Madžarko Karolo Torok. V finalu je v težki borbi izgubila proti Nemki Melanie Schmidl.

Na tekmovanju, na katerem je nastopilo okoli 2000 tekmovalcev iz 37 držav, sta od Hyongovcev nastopila tudi Lana May Pratnemer, ki se je prvič pomerila na tako velikem tekmovanju,  Kemal Kabilović, ki je izgubil v drugem krogu pri light kontaktu mladincev do 69 kg in Alisa Žagar Slemenšek, ki je zaradi poškodbe sredi prvenstva med borbo morala prekiniti tekmovanje. Do kritičnega trenutka je Alisa že beležila zmago nad madžarko, ki je veljala za favoritko za medaljo.

Trener, Uroš Bernard je po prvenstvu povedal: »Na evropskem prvenstvu je bila zelo močna konkurenca. Z rezultatom sem zadovoljen. Že čez mesec dni nas že čaka evropsko prvenstvo v taekwondoju, za katerega imamo ponovno zastavljene visoke cilje.«