• Mladi Hyongovci z EP v taekwon-doju s štirimi odličji

Mladi Hyongovci z EP v taekwon-doju s štirimi odličji

Mladi tekmovalci Športnega kluba Hyng iz Celja so dosegli nov odmeven uspeh. Na mladinskem in članskem evropskem prvenstvu v taekwon-doju ITF, ki je bilo med 20. in 23. aprilom v bolgarski Sofiji, so osvojili štiri bronasta odličja, eno v posamični in tri v ekipni konkurenci.V posamični konkurenci se je izkazal Kemal Kabilović, ki je v kategoriji mladincev do 56 kg suvereno premagal prve tri nasprotnike, Nizozemca Rensa de Roverja z Nizozemske, Irca Federica Mazzolo in Angleža Joshuo Nandyja. Nato je v polfinalu izgubil z ukrajinskim borcem Vitalijem Solovejom, ki je v finalu ugnal Rusa Andreja Sivokona.

Dekleta Larisa in Alisa Žagar Slemenšek ter Maša Kenjalo, ki so bile med najmlajšimi udeleženkami tekmovanja, so pogumno nastopile v posamični konkurenci. Larisa Žagar Slemenšek je pri mladinkah do 55 kg premagala Bolgarko Aleksandro Dunkovo in Nemko Collien-Sophie D Amato, nato pa je morala v četrtfinalu premoč priznati Finki Miri Sjövall. Alisa Žagar Slemenšek je v isti kategoriji v prvem kolu borbo proti Romunki Andreei Pavel zaradi neprevidnosti začela slabo, a nato zaostanek nadoknadila, ji je pa vseeno malo zmanjkalo za napredovanje. Podobno je Maša Kenjalo v kategoriji mladink do 65 kg tesno izgubila prvo borbo, proti irski tekmovalki Urte Saikauskas.

Tesni porazi so jim dali dodaten zagon za ekipne borbe, kjer so se vse tri izkazale v ekipi, ki je suvereno premagala Norveško in se uvrstila v polfinale. Dekleta so nato morala premoč priznati Nizozemkam, ki so po zmagi nad Poljakinjami osvojile evropski naslov.

Trener Uroš Bernard, ki je tudi trener ženske reprezentance, je bil po prvenstvu zelo zadovoljen, saj so njegovi varovanci prikazali zelo dobre borbe in se s prvenstva vračajo vsak s svojim odličjem. Hkrati je bil uspeh prvenstvu, na katerem je nastopilo okoli 600 tekmovalcev iz 29 držav, dobra popotnica pred vrhuncem letošnje sezone, svetovnim prvenstvom, ki bo oktobra v irskem Dublinu.