• Teja in Nejc na SP proti močnima nasprotnikoma

Teja in Nejc na SP proti močnima nasprotnikoma

Tekmovalca Športnega kluba Hyong Teja Toplak in Nejc Aristovnik sta na svetovnem prvenstvu za mladince in kadete v kickboxingu, ki je potekalo med 6. in 12. septembrom v italijanskem Riminiju, tekmovanje končala v prvih dveh kolih. Nejc je v prvem kolu suvereno premagal Nemca Kena Atasevera, v naslednjem kolu pa je moral premoč priznati Elijah Everillu z Velike Britanije, ki je na koncu osvojil naslov svetovnega prvaka v mladinski kategoriji.

Teja je po težki borbi izgubila proti kasnejši svetovni prvakinji, Aine Leonard iz Italije. Na tekmovanju, kjer je tekmovalo 2075 borcev iz 63 držav je ostala slovenska reprezentanca osvojila dvanajst odličij.

Zlato so si priborili Urša Terdin in Alen Preložnik v ligh kontaktu, Patrik Šulek in Lara Vuzem- Vajda v point fightu, srebro Urška Gazvoda v ligh kontaktu in Aleša Bagari kick lightu, bron Niko Ritlop, Domen Jerman, Luka Vindiš, Gašper Mlakar v point fightu in Andrej Repnik v kick lightu ter Jure Smole v kategoriji K-1r.