• 3x ZLATO IZ BUDIMPEŠTE

3x ZLATO IZ BUDIMPEŠTE

Hyongovci so se med 15. in 18.6.2023mudili na Svetovnem pokalu v kickboxingu v Budimpešti, kjer so prinesli kar tri ZLATA ODLIČJA in BRON.

Iva Rakanović je v kategoriji kadetinj LC (light contact) -42kg zasedla odlično 1. mesto. V prvem kolu je tako premagala Grkinjona tato pa kar dve  kot Madžarki. Prvo, LAKATOS Vivien v pol finaluin finalu še SZABO Hajnal. Iva je odlično nastopila tudi v kategoriji kadetinj PF (point fight) -42kg, kjer je po zmagi nad hrvaško predstavnico  izgubila proti Madžarki Fridi Debreczeni, ki je kasneje tudi zmagala kategorijo, Iva pa s tem osvojila odlično 3. mesto.

Larisa Žagar Slemenšek je v svoji kategoriji članic, v LC -65 najprej premagala Hrvatico, Angležinjo ter na koncu še Španko ter suvereno zasedla 1. mesto.

Maša Kenjalo  je v kategoriji članic, v LC -60kg najprej premagala Poljakinjo, nato kar dve Nemki in Hrvatico, ter z velikim veseljem stopila na najvišjo stopničko in se okitila z zlato medaljo.

Odlično so se odrezali tudi naši, še ne tako izkušeni tekmovalci. Anej Žolnir je sicer prvo borbo proti Ukrajincu izgubil, a je pokazal zelo dobro borbo. Nika Zver Špan je pri mladinkah LC -55kg v prvem kolu premagala Avstrijko, nato pa je klonila proti irski predstavnici. Patricija Drobne Krajnc je v kategoriji mladink -70kg sicer po dobri borbi izgubila proti nasprotnici iz Cipra in na tako zasedla 3. mesto.

Tina Baloh je med članicami PF-70kg premagala vse nasprotnice in prav tako stopila na najvišjo stopničko.

Na tekmovanju je nastopilo 333 klubov iz 43 držav. Zvrstilo se je 3000 nastopov s 2000 tekmovalci.

Čestitke vsakemu posebej in seveda zahvala vse staršem za podporo, ter seveda trenerju Urošu Bernardu.