• EVROPSKO PRVENSTVO V TAEKWONDOJU 2018

EVROPSKO PRVENSTVO V TAEKWONDOJU 2018

Slovenska reprezentanca v taekwondoju verzije ITF je na evropskem prvenstvu, ki je potekalo med
    12. in 15. aprilom v Mariboru, osvojila 15 odličij, od tega tri zlate, sedem srebrnih in pet bronastih. V sicer 29-članski slovenski reprezentanci je bilo devet tekmovalcev celjskega kluba Hyong, ki so domov prinesli štiri kolajne v posamični konkurenci in sodelovali pri obeh mladinskih odličjih v ekipnih borbah.

Zlato v posamični kategoriji je osvojila Tina Baloh, ki se je v zadnjih mesecih za to tekmovanje iz kluba Pon Do Kwan Zagorje s kolegico Zalo Rozina pridružila ekipi Hyonga. Srebro sta si priborili Alisa Žagar Slemenšek v kategoriji do 60 kg, kjer je naslov podprvakinje osvojila po izjemnih petih borbah, in Maša Kenjalo, ki je v finalni borbi v kategoriji do 65 kg morala premoč priznati lanski evropski prvakinji, Nikolett Mezei z Madžarske. Bron je v kategoriji do 55 kg osvojila Larisa Žagar-Slemenšek.

Dekleta so pod vodstvom glavnega klubskega trenerja in enega od reprezentančnih trenerjev Uroša
    Bernarda blestela tudi v ekipnih borbah – ekipa Alisa Žagar Slemenšek, Larisa Žagar Slemenšek, Maša Kenjalo, Tina Baloh in Zala Rozina ter Petra Gobec s Taekwon-do kluba Ahac se je v konkurenci 12 ekip zavihtela na evropski vrh in osvojila naslov evropskih prvakinj.
    Tudi mladinci so imeli odlično ekipo, ki je v borbah osvojila srebro. V ekipi je bil tudi tekmovalec
    Hyonga Kemal Kabilović, ki je sicer v posamičnih borbah do 62 kg v tretjem kolu po podaljšku moral priznati poraz kasnejšemu prvaku Ircu Luku Moriartyju.

Zala Rozina se je tako kot v ekipnih borbah odlično odrezala tudi v svoji kategoriji do 50 kg borbe
    posamično. Po dveh izjemnih borbah z obilo lepih akcij si je na koncu tretjega kola priborila odlično 5.mesto.

Odlično so se odrezali tudi preostali Hyongovi mladinci. Prvi nastopi na evropskem prvenstvu so bili izjemni za Jana Bratuška, ki izpadel v drugem krogu, svoje prvo evropsko prvenstvo pa sta z
    dvignjeno glavo in neprecenljivimi izkušnjami zapustila tudi Nina Kitek in Maj Grunt.
    Za Slovenijo je na prvenstvu, na katerem je nastopilo 642 tekmovalcev iz 28 držav, zlato odličje
    osvojila še Tyra Barada v borbah mladink do 45 kg, srebro še Urša Terdin (članice do 75 kg), Jerneja Jenšterle (članice nad 75 kg) in Elizabeta Crnkovič (članice do 68 kg), bron pa še Sven Hojs (mladinci do 62 kg), Timotej Zavec (mladinci do 56 kg) in Ema Viškovič (članice do 50 kg) ter članice v ekpinih borbah.