• Larisa in Iva v Amsterdamu ponovili Zagreb

Larisa in Iva v Amsterdamu ponovili Zagreb

Konec zimskih počitnic za naše tekmovalce ni bil nič kaj počitniški. Že v četrtek ponoči so se opravili na dolgo pot proti Nizozemski, kjer se je v Amsterdamu odvijalo mednarodno tekmovanje v kickboxingu, YOKOSO DUTCH OPEN 2024. Hyong se je na sever odpravil z  dvema kombijema šestih tekmovalcev, dvema trenerjema in navijači. Larisa Žagar Slemenšek in Iva Rakanović pa znova poskrbeli, da se je ponovil Zagreb in tako domov prinašata vse tri sijaje kolajn.

Larisa Žagar Slemenšek je v light contactu (LC) po prostem prvem kolu,  najprej suvereno (3:0) premagala Italijanko Ellen Mccauhgey , nato Angležinjo, Abbie Fairclough in v finalu še tekmovalko iz Lihtenštajna, Mileno Buechel in tako stopila na najvišjo stopničko članske kategorije, LC -65kg.

V point fightu (PF) je najprej premagala Američanko, Kitano Everett, ki je imela pred kolo. Larisa pa je v naslednjem krogu tesno (7:8) izgubila proti Kiari Mager nemški tekmovalki, kasneje tudi zmagovalki kategorije -65kg, članice. Larisa je zasedla 3 mesto.

Iva Rakanovič  je v soboto nastopila v disciplini PF, kjer je zlahka premagala Irko, Katie Rogers a nato klonila proti angleški predstavnici, Brown Madison in tako zasedla  5.-9. mesto. V nedeljo pa je med starejšimi kadetinja v kategoriji LC-46kg s 3:0 premagala nasprotnico iz Anglije, Mollie Burton nato pa ponovno klonila proti že znani tekmici Brown Madison. Iva je tako zasedla odlično 2. mesto.

Dobre borbe so ponovno pokazali tudi Anej Žolnir, Lan Stokavnik in Nika Zver Špan. Čeprav so izgubili že v prvem kolu se njegove borbe iz tekme v tekmo stopnjujejo in lepo dopolnjujejo s pomembnimi izkušnjami, ki so glavni del rasti, učenja in napredovanja.

Del ekipe Hyonga Tina Baloh, sicer članica Pon Do Kwan Zagorje je na YOKOSO DUTCH OPEN 2024 osvojila najvišjo nagrado, s tem ko je zasedla 1. mesto v kategoriji vseh kategorij Gradn Chamipon. Tina je poleg zlate kolajne osvojila še 2x srebro in 1x bron.

V prvi vrsti čestitamo dobitnicam kolajn ter seveda trenerju Urošu Bernardu in ostalim našim borcem Aneju, Lanu in Niki.

Hvala Davidu za pomoč pri podpori naših tekmovalcev. Zahvala pa gre seveda tudi vsem podpornikom, staršem in navijačem.

Na tekmovanju je nastopilo 141 klubov, 720 tekmovalcev, zvrstilo pa se je 1471 nastopov.