• Tris kolajn iz Zagreba za Lariso in Ivo

Tris kolajn iz Zagreba za Lariso in Ivo

Larisa in Iva na stopničkah

Vikend po pustnem rajanju (16. – 18.2.2024)  je za deset tekmovalcev ŠK Hyonga potekal na odlični lokaciji in vrhunski dvorani,  na prvem tekmovanju v letošnjem letu. Zagreb je namreč gostil Evropski pokal v kickboxingu, od koder članica Larisa Žagar Slemenšek in kadetinja Iva Rakanović prinašata vsa tri odličja.

Larisa Žagar Slemenšek je v disciplini LC (light contact) med članicami, po prvem prostem kolu, zlahka premagala hrvaško nasprotnico, Martino Grabar nato pa še Španko, Marto Campo Gonzales in se tako povzpela na 1. mesto. V kategoriji PF (point fight) pa najprej brez težav (13:2) premagala Avstrijko, Viktorio Hader, nato pa s tesnim rezultatom (10:12) žal izgubila tudi s kasnejšo zmagovalko kategorije, Italijanko Martino Sartorato. Larisa je tako osvojila 3. mesto.

Iva Rakanović, je prav tako nastopila v dveh disciplinah. V LC pri starejših kadetinjah -46kg je madžarska predstavnica predhodno predala borbo, nato je s 3:0 premagala Veroniko Novakovo s Češke,  v finalu pa žal izgubila proti Makedonki, Kiri Bogomolov. Iva je tako osvojila odlično 2. mesto. V disciplini PF, pa je žal že v pred kolu izgubila proti Madžarki, Fridi Debreczeni, ki jo je v naslednjem kolu premagala odlična Bolgarka, ki je na koncu stopila tudi na najvišjo stopničko kategorije, starejše kadetinje -46kg.

Miha Jamnišek, Mark Sršen in Lan Vidmar ter Anej Žolnir, naši mladi borci so svoje borbe opravila zelo dobro in suvereno. Zlasti Miha, ki ga je prav zadnji izhod stal napredovanja v naslednji krog in Mark, ki je s 12:17 na koncu žal izgubil proti Madžaru.

Nikakor pa ne smemo pozabiti na naše novopečene člane. Jan Stokavnik, ki je sicer z zelo dobro borbo, žal izgubil proti Bolgaru, Tarik Kuburaš, pa proti Italijanu. Nika Špan Zver pa je morala borbo predati in to žel že prav na samem začetku. Nesreča pri kontaktnih športih nikoli ne počiva, nos je cel in za Niko bomo že stiskali pesti na koncu februarja, ki skupaj z ekipo Hyongovcev odpotuje na Nizozemsko na mednarodni turnir v kickboxingu.

Na tekmovanju je nastopilo 267 klubov iz 30 držav. Zvrstilo se je 2441 nastopov s 1627 tekmovalci.

Čestitke celotni ekipi s trenerjem Urošu Bernardu in zahvala staršem za podporo.

Mi se že veselimo prihajajočih tekem naših borcev in bork. Ni lepšega, kot to, da je trud poplačan.